Opiekun naukowy: dr hab. Iwona Lindstedt

Zarząd KN Muzyki Współczesnej IM UW (od grudnia 2016 roku):

• prezes: Paulina Książek
  • wiceprezes: Magdalena Pasternak
  • sekretarz: Julia Kikcio

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

FB: https://www.facebook.com/Koło-Naukowe-Muzyki-Współczesnej-IM-UW-913003055500224/

Koło Naukowe Muzyki Współczesnej Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego zostało reaktywowane w roku akademickim 2016/2017 przez wąskie grono studentów, dla których inspiracją do podjęcia tematyki stało się doświadczenie kolejnego Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień”. Potrzeba dyskusji, zgłębiania wiedzy i zrozumienia zjawisk zachodzących w aktualnym świecie muzycznym stały się motorem do wznowienia działalności Koła. Celem organizacji jest przede wszystkim propagacja i popularyzacja muzyki najnowszej w środowiskach uniwersyteckim i pozauniwersyteckim, by jak najwięcej osób mogło świadomie docenić jej walory i pojąć zawarte w niej wartości. Poprzez wspólne słuchanie, dyskutowanie czy oglądanie pragniemy razem doświadczać muzyki, wymieniać poglądy i dzielić się wrażeniami, które w nas budzi – znaleźć klucz do jej zrozumienia.

1. Dotychczasowe spotkania: Forma w muzyce współczesnej: odsłona I, II, III

2. Spotkanie z kompozytorem: Paweł Szymański (we współpracy z dr Katarzyną Naliwajek-Mazurek)

3. O radzieckich instrumentach elektronicznych słów kilka – wykład Jerzego Malanowicza

4. Operowe oglądanie "Czy opera współczesna da się lubić?" (we współpracy z Operowym Kołem Naukowym UW):

• Wprowadzenie do opery XX wieku
  • "Ariadna na Naxos"
  • "Matsukaze" – we współpracy z Instytutem Muzykologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
  • "Król Roger"
  • "Wozzeck"

5. What can democracy mean for music? Wykład prof. Roberta Adlingtona zorganizowany przez dr hab. Iwonę Lindstedt i dr Katarzynę Naliwajek-Mazurek przy współpracy KN MW